OPEN CALL

Tylko nowe prace
Brak ograniczeń wiekowych

Bez zbędnych formalności

Prosty formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia do
16 lipca 2019
Jeżeli jesteś z Krakowa i zajmujesz się sztuką, zgłoś prace na Krakowski Salon Sztuki
Drogie Artystki, Drodzy Artyści, dawni i dzisiejsi Sąsiedzi, Przyjaciele i Nieznajomi,

 

W tym roku po raz drugi organizujemy Krakowski Salon Sztuki. Chcemy się dowiedzieć, jaka sztuka powstaje dziś w Krakowie i tę wiedzę przekazać dalej: mieszkańcom miasta, Waszym przyjaciołom, znajomym i znajomym Waszych znajomych. Zależy nam, żeby spotkać się z Wami i razem spojrzeć na to, co powstaje w Waszych pracowniach, nad czym ostatnio myślicie i pracujecie. Krakowski Salon Sztuki wyobrażamy sobie jako nasze wspólne święto: artystów i odbiorców, bez podziału na style i środowiska. Jesienią planujemy zorganizować wystawę: szeroki przegląd sztuki aktualnej, połączony z przyznaniem nagród, serią wydarzeń towarzyszących, spotkań i wykładów.

Jeśli czytacie ten list, być może zastanawiacie się nad zgłoszeniem się do udziału w Krakowskim Salonie Sztuki. Serdecznie Was do tego zachęcamy. Wyślijcie zgłoszenie, jeśli czujecie się związani z Krakowem. Nie będziemy od Was wymagali ani aktów urodzenia, ani żadnych zaświadczeń czy dyplomów. Wystarczy, że tu mieszkacie lub mieszkaliście, zdobywaliście czy zdobywacie wykształcenie albo współpracujecie z krakowskimi instytucjami sztuki lub galeriami. Przede wszystkim jednak mamy nadzieję, że czujecie potrzebę aktywnego udziału w życiu artystycznym miasta i właśnie tu chcecie pokazać swoją twórczość. Będziemy Wam bardzo wdzięczni, jeśli odpowiecie na nasze zaproszenie i zaproponujecie swój udział w Krakowskim Salonie Sztuki. Formularze zgłoszeniowe są bardzo proste, można je wypełnić on-line lub wysłać nam pocztą – o szczegółach przeczytacie poniżej.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Izabela Helbin, Krakowskie Biuro Festiwalowe
Magdalena Kownacka, Fundacja Artyści Innowacja Teoria
Gaweł Kownacki, Fundacja Artyści Innowacja Teoria

 

Jak się zgłaszać?

 

Prace na Krakowski Salon Sztuki można zgłaszać osobiście, pocztą lub poprzez formularz online. Otwarty nabór trwa do 16 lipca 2019 roku. Czekamy na prace nadesłane przez samych artystów, nie przez reprezentujące ich galerie czy instytucje. Zgłoszenia można składać:

 

  • pocztą na adres: Fundacja Artyści Innowacja Teoria, ul. Ujejskiego 2a, 30-102 Kraków (o dotrzymaniu terminu decyduje data stempla pocztowego). Jeśli składasz swoje zgłoszenie pocztą, do prawidłowo wypełnionego formularza dołącz dokumentację pracy, którą chcesz pokazać na Krakowskim Salonie Sztuki.

 

Każdy artysta może zgłosić do trzech dzieł sztuki, a do udziału w Salonie może zostać zakwalifikowane jedno lub więcej z nich. Pod pojęciem dzieła sztuki rozumiemy rzeźby, obiekty, obrazy, fotografie, prace audio, wideo, performance i instalacje, pojedyncze lub wieloelementowe, które w opinii autora stanowią całość.

 

Wszystkie zgłoszone prace muszą być stworzone nie wcześniej niż 1 stycznia 2018 roku i być własnością artysty. Dzieła mogły być wcześniej prezentowane. Wyboru dzieł na wystawę spośród zgłoszonych prac dokonają pomysłodawcy i inicjatorzy Salonu historyczka sztuki Magdalena Kownacka oraz artysta i kurator Gaweł Kownacki.