Wernisaż 15.11.2019, godz. 18.00

Pałac Sztuki, pl. Szczepański 4

 

W ciągu roku sporo się zmieniło: dyrektorzy instytucji i kuratorki, nazwy, sojusze. Wystawy otwierały się i zamykały, były skandale, plotki i pomówienia, kwiaty na wernisażach, bojkoty, protesty, gratulacje. Działo się, bo Kraków może wyglądać leniwie, ale pod skórą krew jeszcze się czasem burzy. Tam, gdzie była Bomba, jest dziś sklep z lampami. Tak przemija chwała świata.
Z drugiej strony – nic się nie zmieniło. Kawiarnia w Bunkrze trwa, choć dawno miało jej nie być. Pałac Sztuki nadal stoi, tak jak go wymyślili przez ponad wiekiem krakowscy miłośnicy sztuki. Na Rynku piramida, na placu Szczepańskim – fontanna.

Trwa też Krakowski Salon Sztuki – zeszłoroczna edycja okazała się pierwszą, a my jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy Was zaprosić na wernisaż drugiej.
Jak będzie? Hucznie jak w zeszłym roku: w Pałacu Sztuki ponad setka artystek i artystów pokaże swoje najnowsze prace. Zabłysną światła, zaprosimy Was na salony, będzie można pokazać kreacje, uścisnąć dłonie, komentować w kuluarach. Mamy nadzieję, tego wieczoru spotkacie przyjaciół i nieznajomych, tych, którzy nie opuszczają żadnego wernisażu i tych, którzy rzadko wychodzą z domu. Zapewniamy: tego wieczoru warto. Salon otwiera się tylko raz do roku!