W każdym konkursie ważne są nagrody. W tym roku do rąk związanych z Krakowem artystów i artystek, krytyków, teoretyczek, kuratorów i organizatorek miejsc, galerii i działań w obszarze sztuk wizualnych trafi łącznie aż 100 000 zł. Dla nas, jako organizatorów Salonu, możliwość wsparcia najbardziej kruchych, ale też niezmiernie ważnych elementów ekosystemu kultury: freelancerów i freelancerek oraz oddolnych i prywatnych inicjatyw jest bardzo ważna. Bez nich nie byłoby kultury. To właśnie OSOBY i MIEJSCA są esencją środowiska artystycznego i współczesnej tożsamości miasta.

W ramach Krakowskiego Salonu Sztuki w 2020 roku zostaną przyznane nagrody w dwóch kategoriach:

OSOBA ROKU
20 nagród o wartości 3500 zł dla osoby fizycznej

oraz

MIEJSCE ROKU
3 nagrody o wartości 10 000 zł dla osoby prawnej (np. fundacji, stowarzyszenia czy galerii prywatnej) aktywnej w obszarze sztuk wizualnych.

Nagrody zostaną przyznane przez powołaną w ramach Krakowskiego Salonu Sztuki w 2020 roku KOMISJĘ ds. ZAPOBIEGANIA OBRAZOWI NĘDZY I ROZPACZY na podstawie formularzy zgłoszeniowych przesłanych do organizatorów w terminie do 5 września w ramach otwartego naboru. W skład komisji wejdą osoby aktywne w środowiskach sztuk wizualnych w Krakowie, reprezentujące różne generacje i zawody związane z polem sztuk wizualnych.

Szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa w konkursie opisane są w Regulaminie konkursu.

Materiały nadesłane przez uczestników będą publikowane na profilu wydarzenia w mediach społecznościowych Facebook i Instagram oraz na stronie internetowej projektu.