Formularz zgłoszeniowy nie jest dostępny w mobilnej wersji strony.

Krakowski Salon Sztuki
Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

 

Szanowne Artystki, Szanowni Artyści,

W pierwszych słowach tego listu chcemy złożyć Wam serdeczne podziękowania za ubiegłoroczne zaangażowanie, za wszystkie nadsyłane pocztą, mejlem oraz przynoszone osobiście zgłoszenia. Cieszy nas, że możemy Was poinformować, iż w tym roku nadarzy się okazja do ponownego spotkania. Niniejszym listem pragniemy szanownych Adresatów i szanowne Adresatki zaprosić do udziału w drugiej już edycji Krakowskiego Salonu Sztuki.

Inspirowani salonami prowadzonymi w XIX wieku przez szacowne obywatelki Wolnego Miasta Krakowa, chcemy się z Wami znów zobaczyć i wspólnie obejrzeć Wasze najnowsze prace. Jeśli czujecie się związani z Krakowem – tu się urodziliście lub wychowaliście, pobieraliście nauki, mieszkacie lub mieszkaliście, bywacie lub bywaliście – nadsyłajcie zgłoszenia na Krakowski Salon Sztuki. W kilku słowach: Salon to sztuka, wystawa, światła reflektorów, okazja do spotkania, wino i nagrody. Możemy obiecać, że będzie tak samo, jak w zeszłym roku, ale i inaczej…

Jeśli zastanawiacie się, czy zgłosić swoje prace na Salon, skontaktujcie się z nami (adres znajdziecie poniżej). Nie wahajcie się dłużej, w końcu wszyscy artyści są z Krakowa!

 

Jak się zgłaszać?

Prace na Krakowski Salon Sztuki można zgłaszać osobiście, pocztą lub poprzez formularz online. Otwarty nabór trwa do 28 lipca 2019 roku. Czekamy na prace nadesłane przez samych artystów, nie przez reprezentujące ich galerie czy instytucje. Zgłoszenia można składać:

  • online (poniżej)
  • pocztą na adres: Fundacja Artyści Innowacja Teoria, ul. Ujejskiego 2a, 30-102 Kraków (o dotrzymaniu terminu decyduje data stempla pocztowego). Jeśli składacie swoje zgłoszenie pocztą, do prawidłowo wypełnionego formularza dołączcie dokumentację pracy, którą chcecie pokazać na Krakowskim Salonie Sztuki.

Każdy artysta i każda artystka może zgłosić do trzech dzieł sztuki. Pod pojęciem dzieła sztuki rozumiemy rzeźby, obiekty, obrazy, fotografie, prace audio, wideo, performansy i instalacje, pojedyncze lub wieloelementowe, które w opinii autora stanowią całość.

Wszystkie zgłoszone prace muszą być stworzone nie wcześniej niż 1 stycznia 2018 roku i być własnością artysty. Dzieła mogły być wcześniej prezentowane. Spośród nadesłanych propozycji obiekty na wystawę wybiorą historyczka sztuki Magdalena Kownacka oraz artysta i kurator Gaweł Kownacki (pomysłodawcy i inicjatorzy Salonu), reżyserka i scenarzystka Anka Sasnal oraz krytyk i kurator Arkadiusz Półtorak. Regulamin Krakowskiego Salonu Sztuki znajdziecie na stronie internetowej: http://krakowskisalonsztuki.pl/zgloszenia/regulamin/

 

Nabór prac trwa od 7 czerwca do 28 lipca 2019 r.
Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Informacje osobowe*

Zgłaszane prace* każdy artysta może zgłosić co najmniej jedną pracę

(Note: the text on this page as an artist's showcase in the catalog and promotion on social media. The content of the biography does not affect the result of the selection. We will be grateful for personal statements emphasizing the relationship with Krakow)

Work #1

Work #2

Work #3

=