Aukcja
Aukcja, którą będziemy mieli przyjemność poprowadzić już 20 października, jest inna od wszystkich. Organizując ją, pragniemy zaprosić Was do czynnego uczestnictwa w tworzeniu lokalnego środowiska artystycznego. Chcemy umożliwić Wam przeniesienie do Waszych domów śladu spotkania z twórcami związanymi z naszym miastem. Na aukcji organizowanej przez Krakowski Salon Sztuki dostępne będą zarówno prace twórców o utrwalonej pozycji na rynku sztuki, jak i tych, którzy swoje dzieła sprzedają po raz pierwszy. Coś dla siebie znajdą tu zwolennicy tradycyjnych gatunków sztuki, ale i miłośnicy eksperymentu.

Państwa udział w licytacji i kupno wybranych prac jest ważną dla nas, jako środowiska, formą tworzenia krakowskiej kultury. Dochód z aukcji trafi do artystów, pozwalając im pracować i rozwijać się zawodowo, wesprze również organizację kolejnej edycji Krakowskiego Salonu Sztuki. W ten sposób zapraszamy Państwa do stawania się Sojusznikami Sztuki.
Jak rozumiemy rolę takiego sojusznika? Od początku maja na profilu Salonu na Facebooku oraz w Magazynie na stronie www.krakowskisalonsztuki.pl zamieszczamy filmy z hasztagiem „sojusznicysztuki”. W ramach tego cyklu przedstawiamy osoby, które w Krakowie i poza jego granicami sprzyjają sztuce tworzonej dziś. Naszymi bohaterkami i bohaterami są kolekcjonerzy, mecenasi, właściciele galerii, krytycy i krytyczki sztuki oraz pasjonaci. Chcemy pokazać, że pole sztuki tworzą nie tylko artyści, ale także osoby, które z różnych powodów angażują się w pracę z twórcami i ich wspierają. Sojusznicy to osoby w różnym wieku i z różnym bagażem doświadczeń – dla niektórych sztuka jest pracą, inne swoją pasję rozwijają poza życiem zawodowym.

Kraków od lat ma szczęście do prawdziwych sojuszników sztuki. Działaniem skupionym na aktywizacji lokalnego środowiska i tworzeniu sprzyjających warunków pracy artystom mieszkającym w mieście było bez wątpienia utworzenie w 1854 roku Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Historia i misja tej organizacji są dla nas ważną inspiracją. Inicjatorami TPSP byli szef sztabu generała Różyckiego w powstaniu listopadowym Walery Wielogłowski oraz historyk Ambroży Grabowski. Członkami założycielami Towarzystwa byli m.in. książę Władysław Sanguszko, Henryk hrabia Wodzicki, Artur hrabia Potocki, Eugeniusz hrabia Dzieduszycki oraz bankier Wincenty Kirchmayer.

Propagując ideę sojuszników sztuki chcemy przywołać i przypomnieć historyczne rozwiązania oraz postawy osób, które odegrały ogromną rolę w kulturotwórczych procesach w Krakowie i w Polsce. Zależy nam, aby wśród mieszkańców i mieszkanek Krakowa wskrzesić modę na osobiste zaangażowanie w kulturę; pragniemy także zaprosić pasjonatów sztuki z całej Polski do bliższego poznania twórców związanych z naszym miastem. Właśnie dlatego organizujemy Krakowski Salon Sztuki i aukcję wieńczącą to wydarzenie. W licytacji można uczestniczyć na wiele sposobów: poprzez osobisty udział w aukcji stacjonarnej w Pałacu Sztuki, licytując on-line poprzez strony naszych partnerów (Numarte i OneBid) oraz telefonicznie. Będziemy zaszczyceni, jeżeli podczas tego wyjątkowego wydarzenia będziecie z nami.

Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy

 

 

Katalog aukcyjny do pobrania w wersji pdf

Zlecenie licytacji do pobrania w wersji pdf

 

Dla wygody licytujących, którzy nie mogą uczestniczyć w aukcji osobiście, Organizator może zrealizować pisemne zlecenie licytacji. W takim przypadku nieobecni licytujący powinni wypełnić formularz „zlecenie licytacji”, dostępny w linku powyżej lub w punkcie informacyjnym Krakowskiego Salonu Sztuki, Pałac Sztuki, pl. Szczepański 4 w Krakowie.

 

Osoby zainteresowane licytacją telefoniczną proszone są o kontakt  i rejestrację pod numerem telefonu: 601 450 920 lub zgłoszenie swojego zainteresowania mailowo: aukcja@fait.pl

 

Udział w aukcji jest również możliwy przez przez portale naszych partnerów:

Numarte:  https://aukcje.numarte.com/pl PL/auctions/krakowski-salon-sztuki
OneBid: https://onebid.pl/pl/aukcje/-/610